Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Tomasza Arciszewskiego

Wielkanocne świętowanie 2023

25 marca aula naszej szkoły wypełniona była po brzegi. Było kolorowo, radośnie, wiosennie i smacznie.

Uczniowie klas 0 – 7 wraz ze swoimi rodzinami licznie przybyli na  przedstawienie „Wielkanocne obyczaje”- którego inicjatorką, organizatorką i realizatorką była nauczycielka klasy 3 – pani Dorota Piotrowska- Holiat wraz ze swoją klasą.  

Przedstawienie wielkanocne poprzedzały liczne atrakcje, m.in.: rodzinne zdjęcia w wielkanocnej scenerii wykonywane przez wspaniałego fotografa pana Pawła Konopskiego, „rodzinny konkurs” na dowolną wielkanocną pracę (wiersz, piosenka, rysunek itp.), w sali plastycznej można było wykonać włąsnoręcznie kartkę świąteczną, zrobić tatuaż, a  „Jajeczna kafejka”, sprawnie obsługiwana przez nasze nauczycielki, sprzedawała wielkanocne pyszności przygotowane przez rodziców i nauczycieli, m.in.: ciasta, sałatki i  białą kiełabasę.

Wśród pięknej dekoracji uczniowie klasy 3, ubrani w kolory żółto-zielonio-białe, przypomnieli o znaczeniu Wielkanocy i związanych z nią zwyczajach, m.in. zwyczaju kogutka. Na zgromadzonych polała się także woda:)

Piękne deklamowane przez trzecioklasistów teksty przeplatały radosne, wielkanocne piosenki. Aktorzy byli cudowni, zebrali głośne brawa.

Po przedstawieniu nastąpiło wręczenie nagród zwycięzom „rodzinnego konkursu”. Spośród wielu wspaniałych prac wybrano dziesięć. Wśród nich znalazły się prace: Helenki Kaczmarek (1 miejsce), Marysi Romanowskiej (2 miejsce), Gabrysi Sacewicz (3 miejsce), Marysi Cabały (4 miejsce), Natalki P. (5 miejsce), Emilki Mytych z mamą (6 miejsce), Dawida P. (7 miejsce),  Maksymiliana Gwiazdzinskiego (8 miejsce), Philipa (9 miejsce), Jagody (10 miejsce).

Ogromne podziękowania dla pani Doroty Piotrowskiej-Holiat, dzięki której ten dzień był wyjątkowy!

Podziękowania należą się także klasie 7, a w szczególności: Idze Kosmalskiej, Marcie Kopeć, Antkowi Walkowskiemu, Kacprowi Gwiazdzinskiemu, Kacprowi Ochab,  Wiktorowi Olszewskiemu oraz wychowawczyni klasy, pani Jadzi Kunickiej, których pomoc podczas wydarzenia była nieoceniona.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i nauczycielom za wszystkie przyniesione do „Jajecznej kafejki”, przepyszne smakołyki!