Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Tomasza Arciszewskiego

Koniec roku szkolnego 2021/22 – Pożegnalny występ klasy 12 „Rzepka”

Nie samymi egzaminami klasa A- level żyje…

Mówi się, że ,,ostatni będą pierwszymi’’, a w przypadku klasy A- level to powiedzenie sprawdza się znakomicie. Bo chociaż w szkolnej hierarchii to ostatnia klasa rocznikowo, to jako pierwsza w historii dokonała własnej interpretacji wiersza Juliana Tuwima porywając do zabawy kolegów z młodszych klas, nauczycieli, rodziców i gości zebranych na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Pokazali nam wszystkim na czym polega praca zespołowa, a pokaz ten zaczęli od błyskawicznego utworzenia ogrodu dla Dziadka (Aleksander Kuraś), aby ten w pełni mógł oddawać się swojej ogrodniczej pasji, sadząc warzywa i podlewając je prawdziwą pompą.

Dziadek świetnie sprawdziłby się w roli strażaka, bo z takim zaangażowaniem nawadniał swoje grządki aż ,,wyrosła jędrna i krzepka Rzepka” (Graziella Mamińska). Jedyna i niepowtarzalna…nimfa organiczna. Istny cud natury, bo to Rzepka o kobiecych kształtach.

Dziadek bardzo zadowolony ze swojej pracy zabrał się do wyrywania rzepki, no ale cóż chłop bez baby może zrobić sam? Od wieków wiadomo, że to niewiasta kręci wszystkim. No i zakręciła Babcia (Victoria Olechowska) najpierw wałkiem nad głową dziadka, potem spódnicą, aż w końcu samym Dziadkiem, który nie mogąc oprzeć się kobiecej sile porwał Babcię do tańca. Po tanecznej rozgrzewce stanęli do ciężkiej pracy wyrywania Rzepki, ale… nie dali rady.

Na szczęście na pomoc ukochanym dziadkom przybiegła Wnuczka (Anna Szadowska), która mocno chwyciła Babcię i… wszyscy pochłonięci wyrywaniem warzywa giganta zaczęli stękać, sapać, ale Rzepka pozostawała nieugięta i trwała na swojej pozycji.

Wnuczka zawołała Szczeniaczka Mruczka, którego z resztą kupił jej Dziadek o czym śpiewała w piosence ,,Puszek Okruszek’’ . Mruczek (Miłosz Aleksander Szulc) z ogromnym zapałem pomagał Wnuczce, ale Rzepka była nadal uparta.

Jak to w bajkowym świecie bywa Mruczek zawołał do pomocy swoją przyjaciółkę Różową Panterę (Nikola Trzcionkowka), która wtargnęła na ogrodowe salony z kocim wdziękiem uwodzicielsko merdając ogonem. I wydawać by się mogło, że uda się tej gromadce wyciągnąć Rzepkę, ale… zgodnie zadecydowali, że ,,przydałby się ktoś na przyczepkę’’, dlatego Kicia zawołała na pomoc Kurkę (Zuzanna Kozłowska) i przepiękna Kurka przybiegła z podwórka, gubiąc przy tym piórka.

Ci, którym udało się złapać unoszące się na wietrze upierzenie są szczęściarzami. Kurka starała się jak mogła, aby pomóc grupie pracujących, ale i to nie wystarczyło.

Nagle zobaczyła , że wąską ścieżką za ogrodem spaceruje Gąsior (Nikodem Rajpold), który z prawdziwym zapałem i niespożytą energią przyłączył się do pracy. Jego pokrzykiwania rozgrzały publiczność. I wydawać by się mogło, że Rzepka już już podda się grupowej sile, ale nie… Ona zachowała opór. Tak się złożyło, że nad ogrodem przelatywał Bocian (Pan Karol Pietkiewicz), który z lotu ptaka miał doskonały podgląd sytuacji, jaka ma miejsce w klasowym warzywniaku i czym prędzej sfrunął na pomoc. I znowu… Wszyscy ciągnęli i ciągnęli i… nie wyciągnęli.

Bocian zauważył zieloną Żabkę (Katherine Pachar) i o dziwo, bo to naprawdę ,,rzadka gratka’’ ale Żabka przyjęła zaproszenie Bociana i nawet mocno chwyciła go w pasie, aby pomóc w wyciągnięciu Rzepki. Ale mimo tego, Rzepka cały czas była uparta.

Do momentu kiedy do całej grupy dołączyła Kawka (Martyna Kossakowska). Brakowało tej jednej pary skrzydeł!I wtedy… tak się nadęli, tak się zawzięli, że nagle Graziellę trrrach!!! – wyciągnęli!

Dziękuję Wam Moi Wybitni Uczniowie Klasy A- level za te dwa kolorowe lata.

Jesteście Wyjątkowi!

Zaszczytem było pracować razem z Wami. Bo to RAZEM to w WASZYM przypadku jest najpiękniejszą definicją oddania, radości, pomocy, zrozumienia, szczęścia i zaufania.

Wasza wychowawczyni
Magdalena Marczyńska