Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Tomasza Arciszewskiego

Akademia szkolna 11.05.2013

Z okazji Święta Trzeciego Maja (przypadającego w rocznicę uchwalenia Konstytucji) oraz obchodzonego 2 maja Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej zorganizowaliśmy w Szkole wspaniałą Akademię. Chcąc uczcić barwy naszej flagi zaproponowaliśmy, by zarówno uczniowie jak i kadra postarali się ubrać w tym dniu na biało-czerwono. Odzew przerósł nasze oczekiwania:)

Przy tej okazji pani Asia i pani Ania z klasą IV uraczyły nas przezabawną inscenizacją „Kaczki Dziwaczki” Jana Brzechwy, a o część patriotyczno-dziejową zadbał nasz historyk, pan Karol, przygotowując z uczniami klasy V przedstawienie o losach państwa Polskiego na przestrzeni wieków. Dzięki naszym zdolnym uczniom był to dzień zarówno uroczysty, jak i pełen dobrej energii!

Niech żyje Polska!