ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Kilka wygranych konkursów w Szkole i poza nią, przyczyniło się do powstania jakże kreatywnego Świata Młodych Artystów.
To dzięki nim, zdolnym i twórczym dzieciakom, nasze kółko plastyczne cieszy się popularnością i owocuje fantastycznymi, niepowtarzalnymi pracami.

Na początku mojej pracy zawodowej w Szkole na Balham, zajęcia z zakresu plastyki obejmujące rożne techniki związane z tym przedmiotem stosowałam na ostatnich godzinach lekcyjnych.
Dopasowując je do wieku i możliwości dziecka, szukałam technik plastycznych umożliwiających stymulowanie wyobraźni twórczej poprzez bogaty zestaw ćwiczeń.
Jednak po czterech latach pracy, z uwagi na ograniczoną ilość godzin lekcyjnych z jezyka polskiego, zajęcia zostały przeniesione.

Z kolejnym nowym rokiem szkolnym powstał „Kreatywny Świat Małych Artystów”. Na zajęcia plastyczne z elementami prac technicznych uczęszczają dzieci w wieku od 5 do 10 lat.

Zajęcia sa dwugodzinne. Zaczynają się zaraz po zakończonych lekcjach tzn. w godzinach od 13.45 do 15.00.

Czas ten nam wypełnia nie tylko rysunek, stemplowanie czy malowanie na szkle. Uczymy się również technik dekoracyjnych jak i domowych robótek dobrze znanych naszym mamom czy babciom.
Z pomocą niewielkiego wysiłku umiemy stworzyć coś naprawdę wyjątkowego, a domowe nieużyteczne przedmioty zamienić w oryginalne i praktyczne „pomocniki”.
Tworzymy zawsze uśmiechniętą, prężnie działającą ekipę z nastawieniem na sukces! Nasze prace są odzwierciedleniem nas samych, dlatego z utęsknieniem od soboty do soboty czekamy na pochwałę naszej skromnej twórczości – gromkimi brawami, słowem, buziakiem czy w postaci słodkiej niespodzianki.

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych!
Joanna Ogorzałek (nauczycielka klasy IV)