Wychowawczyni: Dorota Piotrowska-Holiat

Religia (przygotowanie do I Komunii Świętej): Ks. Wikary Bartosz

Informacje dla Rodziców

Witamy w klasie III.

Zapraszamy na dużą ilość zabawy, połączonej z równie dużą ilością wiedzy, którą postaramy się Wam przybliżyć.

W klasie III kontynuujemy naukę języka polskiego, rozwijając go przede wszystkim w czytaniu, a w dalszej kolejności w pisaniu i wypowiedziach dzieci.

Czytanie ćwiczymy na różnego rodzaju tekstach (legendach, bajkach, opowiadaniach, lekturach), kładąc bardzo duży nacisk na rozumienie tekstu. W związku z tym łączymy przerabiane teksty z dużą ilością pytań, zadań, quizów, zagadek, rebusów itp, które rozwijają u dzieci myślenie na temat tego, co czytają.

W klasie III prowadzimy również biblioteczkę klasową, z której dzieci wypożyczają książeczki do domu. Po przeczytanej lekturze dziecko wypełnia krótką informację o książce ( bohater, ciekawe zdarzenie, chęć polecenia książeczki innym itp), oraz wykonuje do niej ilustrację.

Kładziemy również bardzo duży nacisk na wypowiadanie się pełnymi zdaniami. Zarówno mowa swobodna, jak i odpowiedzi na pytania, są ściśle kontrolowane i na bieżąco poprawiane.

Zarówno w czytaniu, jak i w kontrolowaniu wypowiedzi dzieci liczymy na dużą współpracę rodziców. Z góry dziękujemy.

Obok języka polskiego, w klasie III prowadzimy również lekcje geografii Polski i historii Polski. Treści tych przedmiotów wzajemnie się przenikają, dlatego przedmioty te prowadzone są łącznie. Zakres geografii to mapa Polski, najważniejsze rzeki, miasta i krainy, ukształtowanie terenu itp. Historia to przede wszystkim legendy związane z miastami i/lub krainami, o których się uczymy.

Zajęcia dodatkowe:

Klasa III przygotowuje szkolne Jasełka. Staramy się, aby każde dziecko odegrało w przedstawieniu jakąś rolę.

Jasełka odbywają się w połowie grudnia, dlatego bliższe informacje będą przekazywane w listopadzie.

Na koniec wyposażenie klasy III, obowiązujące na każdą lekcję:

Podręczniki, które uczeń otrzyma we wrześniu

Segregator, który będzie pełnił rolę zeszytu do języka polskiego, geografii i historii razem

Przybory do pisania (do wybory ołówek lub długopis koloru niebieskiego lub czarnego, kredki, temperówka, linijka, klej)

Śniadanko

Do zobaczenia w klasie III

mgr Dorota Piotrowska-Holiat (absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego – pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna; SEN Teacher)